Blog

Ciągle udowadniasz swoją wartość? Porzuć presję oczekiwań!

Każda z nas na różnych etapach swojego życia zmagała się z jakiegoś rodzaju presją. Być może była to presja oczekiwań, kiedy chodziłaś jeszcze do szkoły i wymagano od Ciebie dobrych ocen oraz porównywano z rówieśnikami. Może w dorosłym życiu chciałaś sprostać wysokim wymaganiom otoczenia, bo przecież w pewnym wieku wypada mieć dobrą pracę, znaleźć męża i założyć rodzinę. A może wciąż zmagasz się z presją na studiach, w pracy, czy w domu.

Czytaj artykuł
Odpuszczają tylko mięczaki? A może stają na podium?

Dziś bardziej osobista wersja poprzedniego artykułu na temat odpuszczania. Opowiem o tym, jak wyglądała moja droga po olimpijski medal, o chwilach radości, ale też o chwilach pełnych smutku i łez. To najpiękniejsza lekcja odpuszczania, jaką mogłam odebrać. Mam nadzieję, że Ci się przysłuży.

Czytaj artykuł
Chcesz zacząć cieszyć się życiem? Odpuść sobie…

Trzeba przyznać, że słowo “odpuszczać” ogólnie nie kojarzy się zbyt dobrze. Ktoś kto odpuszcza jest raczej uważany za tchórza, mięczaka i słabego. Szczególnie gdy jest się sportowcem takie słowo wogóle nie wchodzi w grę. W sporcie przecież nie ma żadnego odpuszczania tylko walka do końca.

Czytaj artykuł